W pobliżu Berlina, w niemieckim regionie Brandenburgia można odnaleźć wiele kulinarnych perełek. Jednym z ciekawych miejsc jest Glina Whisky w Werder (Havel).
Podziel się opiniąKategoria: Wina świata
Od 9 listopada do 9 grudnia 2018 w jednej z ponad stu restauracji w całej Polsce, można spróbować dań z gęsiny przy winie świętomarcińskim z Winnicy Turnau, która w tym roku zaproponowała białego Solarisa i czerwone Rondo. W Krakowie w wydarzeniu organizowanym pod szyldem Slow Food Polska, biorze udział m.in. Restauracja Qualita.
Podziel się opiniąW październiku naszym głównym kierunkiem wyjazdowym był Kiszyniów (Chisinau), i odbywająca się tam 17-sta edycja festiwalu mołdawskiego wina Wine Day Moldova / Ziua Naţională a Vinului 2018.
Podziel się opiniąW ostatnim wpisie, wskazałam wam, kilka ciekawych wrześniowych opcji weekendowego zwiedzania czeskich winnic. Jeśli dysponujecie dodatkowym urlopem, to w tym samym czasie możecie pojechać nieco dalej na południe Europy. Dodając do nawigacji 3 dodatkowe godziny, zyskujecie pobyt w uroczej winnej krainie, która w przewodnikach – nie bez przyczyny – oznaczona jest zielonym sercem.
1 KomentarzFestiwal Wina Niemieckiego. Już po raz dziesiąty producenci z Niemiec, osobiście lub poprzez swoich importerów zaprezentowali swoją ofertę win. Podczas tegorocznego festiwalu odbyły się seminaria Master Class, w tym warsztat na temat niemieckich Sekt „Bąbelki w kieliszku” Tomasza Prange-Barczyńskiego
Podziel się opiniąEgeszsegedre! Za tych co nad morzem, i za tych co majówkę spędzają w Budapeszcie. Poniżej krótki poradnik, na temat alkoholowych rarytasów prosto od naszych węgierskich bratanków. Co kupić na Węgrzech? Jakie alkohole przywieść z Węgier?
Podziel się opiniąZ inicjatywy Stowarzyszenia Pro Carpathia z Rzeszowa zawiązano Karpacki Szlak Wina, skupiający 20 winnic z Podkarpacia i Słowacji i mający na celu promocje Podkarpacia jako regionu winiarskiego i promowania tej jakże przyjemnej formy spędzania czasu jaką jest enoturystyka.
1 KomentarzSłowacja jest popularnym kierunkiem turystyki winiarskiej, ale tym razem chcę wam pokazać inną słowacką specjalność miód pitny. Medovina i Vcelovina to słowackie miody pitne. Miód pitny, co oczywiste, powstaje z fermentacji miodu pszczelego. Najmocniejsze alkoholowo miody to nisko rozcieńczone półtoraki. Te najbardziej rozcieńczone należą do grupy czwórniaków, a nawet piątaków. Jak łatwo wydedukować te pośrednie to dwójniaki i trójniaki.
1 KomentarzZa kilka dni Sylwester, zwyczajowo prawie w każdym zakątku globu, Nowy Rok witany jest toastem z szampana. Ten trunek kojarzony jest z elegancją, luksusem i wyjątkowymi okazjami do celebracji.
2 komentarze