Przejdź do treści

W domu u pisarza Casa de la Vega 4* Bogota

Jeszcze raz kolumbijska Bogota. W poprzednim wpisie przedstawiłam wam, luksusowy pięciogwiazdkowy hotel biznesowy. Tym razem wracam, z miejscem bardziej turystycznym. Dużo mniejszym, bardziej klimatycznym, kolumbijskim butikowym hotelikiem Casa de la Vega.

Bogota Plaza Summit Hotel & Spa 5*

Hotel Casa de la Vega ****

Hotel Casa de la Vega, to przytulny hotelik, z niezwykłą – prawie 200-letnią – historią. Hotel mieści się w odrestaurowanym i pięknie urządzonym domu, zlokalizowanym w najstarszej dzielnicy w Bogocie – La Candelaria. Z hotelu, w zaledwie 10 min dojdziecie do centralnej stacji szybkich autobusów, które dowiozą was na lotnisko lub w pobliże głównego dworca autobusowego. Jeszcze szybciej znajdziecie się na głównej turystycznej ulicy miasta i na Plaza de Bolivar. Hotel mieści się zaledwie 300 metrów do Muzeum (Fernando) Botero.

Jeśli nazwisko malarza nic wam nie mówi, to popatrzcie na jego obrazy, mam nadzieję, że coś skojarzycie.

Wracając do hotelu, budynek należał kiedyś do kontrowersyjnego pisarza Jose Maria Vargas Vila. Twórcy znanego z radykalnych idei liberalnych, dużej krytyki wobec kleru i imperialistycznej polityki Stanów Zjednoczonych. Wroga współczesnej mu władzy. Osławionego przez anarchistów i zwolenników wolnościowych myśli oraz znienawidzonego przez wyznawców klerykalizmu. Nazwa hotelu, jednak odnosi się do innego członka jego rodziny – męża siostrzenicy – José de la Vegi. Popularnego kolumbijskiego intelektualisty, dziennikarza i senatora, współzałożyciela kolumbijskiej gazety „El Siglo”.

Obecnie dom należy do wnuków José de la Vegi. Budynek został odrestaurowany uwzględniając w odnowie elementy architektoniczne czasów pierwszych właścicieli. Hotel wykończono drewnem i pomalowano w jednolitym miętowym kolorze. W dekoracjach użyto dużej ilości zieleni i zastosowano drobne elementy retro. Dzięki temu całość jest niezwykle przytulna.

Pokój standardowy dwuosobowy 

W hotelu jest jedynie 15 pokoi. Pokoje wyposażone są w male telewizory z płaskim ekranem. W łazience znajduje się suszarka do włosów i podstawowy zestaw toaletowy. Generalnie pokoje są bardzo skromne i minimalistycznie, ale schludnie urządzone. Kilka pokoi wychodzi oknami na ulicę, przez co jest w nich dość głośno. Decydując się na pobyt, koniecznie zaznaczcie, że interesują was pokoje od strony patio.

W cenie noclegu jest wliczone śniadanie, w ramach które zawsze serwowana jest jajecznica lub omlet. W hoteliku nie ma restauracji, ale w pobliżu znajdziecie wiele gastropubów i kawiarni.

Podsumowanie kosztów
Pokój 2 os. z podwójnym łóżkiem, z przyzwoitym śniadaniem kosztuje 160-170  zł za noc → aktualne promocje

Lokalizacja: Carrera 4 # 12b-49Bogota 111711, Colombia
Booking: 9,0 / Znakomity
TripAdvisor: #80 of 266 Hotels in Bogota

Nie przegap kolejnych wpisów. Zapisz się do newslettera.