Przejdź do treści

Nowy hotel Hampton by Hilton w Oświęcimiu

Pod koniec maja, zostałyśmy zaproszone na test prasowy nowo otwartego hotelu marki Hampton by Hilton w Oświęcimiu. Ten trzygwiazdkowy hotel to ósmy obiekt międzynarodowej marki Hampton w Polsce, a drugi – obok Hampton by Hilton Gdańsk Oliwa – zarządzany przez spółkę NPP Hotele z grupy Unirest.

Hampton by Hilton w Oświęcimiu

Muzeum Zamek w Oświęcimiu, widok z pokoju 220 
Muzeum Zamek w Oświęcimiu, widok z pokoju 220

Hotel Hampton by Hilton Oświęcim usytuowany jest na Starym Mieście, w pobliżu Rynku w niedalekiej odległości od Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau i 17 km od parku rozrywki Energylandia. Budynek posiada cztery kondygnacje nadziemne oraz dwie podziemne. Wykończony jest elegancką cegłą klinkierową. W podziemiu znajduje się sporych rozmiarów parking przeznaczonych dla gości hotelu oraz sala fitness. Na parterze można znaleźć duże lobby z restauracją o powierzchni 300 m² oraz pokój do pracy biurowej, z bezpłatnym dostępem do komputerów i drukarki. Hotel oferuje też cztery sale konferencyjne, z czego dwie z opcją połączenia w jedną dużą o powierzchni ponad 100 m².

Marek Tarnowski, Wydz. Promocji Miasta Oświęcim

Oświęcimski Hampton oferuje 120 pokoi dwuosobowych i rodzinnych, to daje w sumie 237 miejsc noclegowych. W hotelu przygotowano także dwa pokoje w pełni dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. We wszystkich pokojach znajdują się biurka i telewizory LCD, a w łazienkach suszarka do włosów i bezpłatny zestaw kosmetyków. Pokoje wyposażone są również w czajniki i zestawy do prasowania, które otrzymujemy ponad trzygwiazdkowy standard hotelu. Z pokoi roztacza się przyjemny widok na rzeczne bulwary Soły lub na Muzeum Zamek w Oświęcimiu.

Wzór wykładziny nawiązuje do płytek z kamienicy rodziny Haberfeldów, która kiedyś stała w miejscu dzisiejszego hotelu.

W ramach testu prasowego miałyśmy możliwość doświadczyć hamptonality, w postaci integracyjnego pressparty i małego testu gastronomicznego. O kulinarne wrażenia lunchu, eventu oraz śniadania zadbał szef kuchni Bartosz Gadzina. Zarówno obiad, jak i śniadanie serwowane były w formie bufetu. Tego typu śniadania dla hotelowych gości są bezpłatne, dla pozostałych osób z zewnątrz taka usługa kosztuje 40 zł. Po zamknięciu kuchni, w lobby można zakupić przekąski i kawę, w ramach tzw. całodobowego sklepiku z przekąskami.

Bartosz Gadzina (szef kuchni), Joanna Garner (dyrektor hotelu)

Cena pobytu w Hampton by Hilton Oświęcim to ok. 200-300 zł  → aktualne promocje. Cena uwzględnia bufet śniadaniowy, darmowe WiFi, całodobowe centrum fitness, czasami również parking. Oświęcimski Hampton by Hilton objęty jest także programem lojalnościowym Hilton Honors.

Nie przegap kolejnych wpisów. Zapisz się do newslettera.