Przejdź do treści

Hotel Padre Ostrava Vitkovice

Jeśli planujecie wybrać się w tym roku na festiwal Colours of Ostrava lub któryś z licznie organizowanych w tym mieście festiwali kulturalnych, albo po prostu planujecie krótki citybreak w pobliżu polskich południowych granic, to powinniście zatrzymać się w Hotelu Padre. Dlaczego?

Hotel zlokalizowany jest przy ul. Ruskiej, w odległości 300 m od hali CEZ Arena, 2 km od DOV czyli dawnej huty Dolni Vítkovice miejsca, w którym co roku odbywa się jeden z najlepszych międzynarodowych festiwali muzycznych. Hotel mieści się dokładnie na ulicy prowadzącej do kompleksu fabrycznego, a w związku z faktem, iż udostępnia on klientom bezpłatny parking, jest to idealne miejsce na łatwy dojazd i świetne logistyczne ogarnięcie festiwalu.

Hotel istnieje od 2017 roku. Wcześniej w tym budynku mieścił się … sklep wędkarski. Nazwa hotelu tylko z pozoru może sugerować hiszpańskie powiązania gospodarzy. Tymczasem słowo Padre powstało z połączenia nazwisk właścicieli: Andre i Panagopulos. A zatem greckie: Kalimera, Ostravo!

Denis Panagopulos / współwłaściciel

Wraz z otworzeniem hotelu na Ruskiej powstała też restauracja, serwująca dania kuchni międzynarodowej i europejskiej. Goście odwiedzający restaurację mogą liczyć na niespodzianki w postaci niezwykłych zastaw do serwowania dań i innych efektów specjalnych. Nie będę zdradzać wszystkich szczegółów, ale na śniadanie zdecydowanie warto zamówić jajecznicę z wędzonym boczkiem.

Hotel Padre to miejsce niewielkie, butikowe, z klimatem i co ważne indywidualnym podejściem do każdego gościa. Do dyspozycji gości jest 8 pokoi: 4 w wersji standard, 2 de luxe i 2 superior (pokoje z salonami tv). Łącznie w hotelu może przebywać ok 20 gości. Właściciele w wystroju wnętrz zarówno pokoi jak i restauracji zachowali industrialny klimat miejsca, w otoczeniu którego jest hotel. Jak udało nam się dowiedzieć od młodego hotelarza, jego babcia – pomysłodawczyni otwarcia hotelu i restauracji – bardzo lubi nasz kraj i sporo elementów wyposażenia wnętrz pochodzi właśnie z Polski.

Właściciele, mając na względzie utrzymywanie u gości stałego poziomu kofeiny we krwi oferują pyszną kawę – zarówno w restauracji jak i w pokojach (ekspresy Nespresso) i to zupełnie gratis. Oprócz tego – co niezwykle rzadkie – minibar jest także darmowy, a nowoprzybyli goście otrzymują także kosz owoców. Na tyłach budynku są zaciszne: taras i ogród, więc posiłki i kawki można spożywać plenerowo. Aby dopełnić rytuału gościnności i zaopiekowania w hotelu można zapatrzyć się w bilety komunikacji miejskiej i w wejściówki na ostravskie wydarzenia kulturalne. Przy checkoucie natomiast spodziewajcie się – bardzo miłego pożegnania w postaci snackpacku z prowiantem na drogę powrotną. Zupełnie zatem nie dziwi, że w Hotel Padre jest bardzo wysoko oceniany na wszystkich portalach rezerwacyjnych.

Średni koszt noclegu to ok. 350 zł za pokój → sprawdź aktualne promocje. W cenę wliczone jest śniadanie, nielimitowana restauracyjna kawa, woda mineralna, minibarek z napojami gazowanymi i winami oraz powitalne owoce i pożegnalny prowiant.

Nie przegap kolejnych wpisów. Zapisz się do newslettera.