Skip to content

Plecak do samolotu – Cabin Zero Classic 44 L

CabinZero to brytyjska marka, która specjalizuje się w produkcji i dystrybucji małych plecaków miejskich i podróżniczych. Ich flagowym produktem są plecaki zaprojektowane jako bagaż podręczny do samolotów tanich linii lotniczych. Właśnie taki plecak i z takim przeznaczeniem testowałam w ostatnim miesiącu. Sprawdziłam go w krótkim weekendowym wypadzie do Bratysławy z Wizzairem i podczas tygodniowego wyjazdu do Porto z Ryanairem. Poniżej znajdziecie moją opinię na temat tego plecaka.

Cabin Zero Classic 44 l Royal Blue

W kategorii podróżniczej, Cabin Zero oferuje obecnie 2 typy i  3 rozmiary plecaków. Są to kolekcje Classic (pierwszy na zdj.) i Vintage, w wymiarach 28, 36 i 44 litrów. Mój plecak to model Classic 44 l w kolorze określonym przez producenta jako royal blue. W tym modelu znajdziecie jeszcze ponad 20 innych kolorów. Plecak ma wymiary lotniczego bagażu podręcznego czyli 55 x 40 x 20 cm, waży niecałe 760 g. Wykonany jest z grubego, ale przyjemnego w dotyku, wodoodpornego materiału. Posiada podwójne szwy i jakościowe suwaki YKK. Plecak, może być używany jako torba podróżna, jest to możliwe dzięki 2 uchwytom (pion, poziom) oraz pełnemu otwarciu klapy. Plecak jest jednokomorowy, z wąską kieszenią na małego laptopa lub dokumenty w formacie A4. W wewnątrz na odsuwanej klapie, znajdują się dwie małe kieszenie: jedna otwarta siatkowa, a druga na zamek. Dodatkowo – na zewnątrz – plecak wyposażono w dużą, pojemną zamykaną kieszeń. Plecak posiada również pasy kompresyjne, które skutecznie zmniejszają wielkość bagażu.

Plusy vs. minusy

+ Bagaż podręczny – Wymiary plecaka spełniają wymagania linii lotniczych; są zgodne z ograniczeniami wyznaczonymi dla bagażu podręcznego w m.in. easyJet, Ryanair, WizzAir, AirAsia, PL LOT 

+ Lekki, ale pojemny  – CabinZero ma względnie dużą pojemność 44 l przy małej wadze 0,76 kg. Uwzględniając ograniczenia linii lotniczych, jest to średnio ponad 9 kg zapasu dla solidnej ilości ekwipunku. Jako ciekawostkę, mogę podać iż eksperymentalnie, udało mi się spakować do niego 37 podkoszulków i jeszcze zostało miejsce w kieszeniach. W praktyce, nie miałam najmniejszych problemów, aby spakować się na tygodniowy wyjazd do Porto.

+ Łatwy w pakowaniu   Pełne otwarcie klapy, umożliwia proste i efektywne pakowanie ubrań i sprzętu. Kształt i miękki materiał plecaka sprawia, że bez problemu można do niego zapakować bagaż na kilka dni. Dużym plusem jest również możliwość kompresji, szczególnie jeśli chcemy do plecaka spakować duże objętościowo przedmioty o malej wadze takie jak kurtki, śpiwory, czy podróżne poduszki.

+ Dobrze zabezpieczony Zamek plecaka umożliwia spięcie zamków kłódką, tak jak ma to miejsce w walizkach. Dodatkowo torba wyposażona jest w specjalny system Okaban. Każdy plecak posiada identyfikacyjny numer, który można zarejestrować na stronie internetowej i w razie zagubienia lub kradzieży można powiadomić system o zdarzeniu, a dodatkowo wierzyć, że „uczciwy znalazca” zwróci nam torbę na wskazany w systemie adres.

+ Długa gwarancja Plecak ma 10 letni okres gwarancyjny, a dodatkowo w ramach okresowych promocji firma umożliwia wydłużenie tego czasu aż do 25 lat.

Plecak odbieram bardzo pozytywnie i będę z nim na pewno podróżować, ale brakuje mu kilku użytkowych elementów tj.:

  • brak wzmocnienia pleców, przez co trzeba nadrabiać potencjalną niewygodę, bardzo umiejętnym pakowaniem,
  • brak materiału izolującego spód plecaka (jest w modelu Cabin Zero Vintage), skutkuje to tym, że plecaka nie można kłaść bezpośrednio na ziemię, bo prawie na pewno będzie w krótkim czasie brudny,
  • brak bocznej kieszeni na drobiazgi i bocznej siatki na butelkę.

Jeśli jesteście zainteresowani zakupem podobnego plecaka, to sugeruję sprawdzić bezpośrednio u producenta. Dostawa – mimo, że z Anglii – jest zawsze za darmo, a na stronie znajdziecie największą ilość kolorów i modeli. Dodatkowo pod tym linkiem możecie też wykorzystać specjalny 10% rabat na hasło: CZPATTRAVEL. Ważny do 13 stycznia 2018.

Nie przegap kolejnych wpisów. Zapisz się do newslettera.

%d bloggers like this: