Skip to content

Kategoria: Włochy

Włoska – finezyjna prostota dobrego smaku

Trudno chyba znaleźć osobę, która po spróbowaniu dań kuchni włoskiej we Włoszech lub przygotowywanych przez włoskich kucharzy, nie wskaże jej jako jednej z najsmaczniejszych. Fenomen prawdziwego włoskiego smaku opiera się na najwyższej jakości świeżych, lokalnych produktów. Pomidory, bakłażany, świeże zioła, sery, ryby, owoce morza, makarony, ravioli, risotto, focaccia, pizza, oliwa, wino. Finezyjna prostota.

czytaj dalej Włoska – finezyjna prostota dobrego smaku

Leave a Comment

10 najpopularniejszych włoskich makaronów

Wybór odpowiedniego sosu do makaronu opiera się przede wszystkim na regionalnej tradycji, ale również wynika z cech danego makaronu, takich jak: wielkość, powierzchnia i przyczepność. Te, których powierzchnia jest nieco karbowana pochłaniają dużo więcej sosu niż te o gładkiej powierzchni, dlatego doskonale łączą się z gęstymi sosami. Małe elementy idealnie komponują się z lekkimi sosami o gładkiej konsystencji.

czytaj dalej 10 najpopularniejszych włoskich makaronów

7 komentarzy

Winter Garden Airport Bergamo 4*

Hotel Winter Garden Bergamo to czterogwiazdkowy obiekt położony w miejscowości Grassobbio. Mimo – w pierwszej chwili – mylącej lokalizacji, hotel znajduje się zaledwie 2 km od portu lotniczego Bergamo-Orio al Serio. Według informacji ze strony internetowej, obiekt ma 300 m2, 149 pokoi i apartamentów, 3 sale konferencyjne. Ponadto wyposażony jest w centrum odnowy biologicznej, przeznaczonej wyłącznie dla osób dorosłych. W ramach spa & wellness można skorzystać między innymi z hydromasażu, sauny i łaźni tureckiej, salonu piękności i centrum fitness. Na miejscu oferowane są również masaże i zabiegi kosmetyczne.

czytaj dalej Winter Garden Airport Bergamo 4*

9 komentarzy